РестАрт, редакція 3: Касир

Функції сучасного касира - це не тільки підрахунок грошей і друк чеків. Сьогодні він повинен вміти працювати з безготівковим розрахунком і картами оплати, повинен знати правила експлуатації контрольно-касових апаратів і обчислювальної техніки для оперативного усунення неполадок.

Залежно від формату підприємства харчування касир може виконувати абсолютно різні завдання. Працівники фаст-фудів обслуговують гостей, приймають оплату і збирають замовлення. У класичних ресторанах вони тільки виконують розрахунок і ведуть касові документи. Але найчастіше посаду касира поєднано з посадою адміністратора, менеджера залу. Або, наприклад, офіціантові дають повноваження закривати чек в оплату, а це також функції касира. Але незалежно від концепції закладу касир зобов'язаний:

АС «РестАрт» - це інноваційна система для автоматизації фронт-офісу, включаючи роботу касирів, на підприємствах харчування.

Використання підсистеми «РестАрт: Касир» забезпечить:

Одна ліцензія — один POS-термінал

Програмний продукт «РестАрт: Касир» забезпечує окреме робоче місце з повним набором ліцензій фронт-офісного блоку.

Найчастіше його придбають або для розширення робочих місць, або при необхідності одночасної роботи в модулі адміністрування (при наявності ліцензії «РестАрт: Адміністратор») і у фронті.

Автоматизує робочі місця:

Може бути використаний:

Рахунок, будь ласка!

У гостей ресторану є дивна звичка. Вони можуть годинами сидіти за столом, повільно їсти і говорити на високі теми. Але якщо вирішили йти, вони швидко збираються і готові розрахуватися вже хвилину назад. Метрдотель може привітно зустріти гостей, офіціант бездоганно обслужити, подати чудові страви і напої, а потім все зіпсувати довгим очікуванням розрахунку по чеку.

Касиру неважливо знати нумерацію столів, перелік страв або порядок подачі. Він цілком і повністю відповідає за гроші, які проходять через його руки, що передбачає високий рівень відповідальності та уважності. Адже, всі операції повинні проводитися швидко і безпомилково, в тому числі з використанням контрольно-касового обладнання.

Інтерфейс програми являє собою єдину форму, в якій є абсолютно весь необхідний набір функцій і дій:

На робочому місці касира немає ніяких обмежень на різні види оплати чека. Лояльний гість завжди може вибрати, як йому розрахуватися. Це може бути банківська карта, а можуть бути і накопичені бонуси. А може все відразу? Касир бачить варіанти доступних платежів залежно від карти гостя, виду меню, часу та інших параметрів. Введення суми може здійснюватися як покупюрно, так і вручну. Система сама підрахує здачу, необхідну доплату або запросить пароль для підтвердження операції з депозитною карткою. Саме така побудова роботи забезпечить високу швидкість обробки замовлення і дозволить запобігти помилкових дій.

По одежі стрічають…

Хостесс - перша людина, з якою зустрічаються ваші гості. Вона має першу і найяскравішу можливість справити на них позитивне враження.

Поставтеся до кожного відвідувача з увагою. Доброю манерою обслуговування вважається звернення до гостей по імені. Робоче місце метрдотеля передбачає бронювання столів, де в формі бронювання можна ввести основну інформацію про гостей, їхні побажання і реквізити попередніх замовлень.

Крім того, реалізовано механізм оперативного прийому передоплати і довнесення авансу. Що значить оперативного? Це означає, що немає необхідності виписувати вручну ордера, залучати керуючого або бухгалтера для внесення авансу за банкет. Прямо у фронті можна роздрукувати фіскальний чек про внесену суму передоплати, яка буде врахована під час остаточного розрахунку і відіб'ється в бек-офісі.

Навіть якщо замовлення приймають і обслуговують різні зміни, воно не буде забуте і втрачене. За допомогою нагадувань про банкет, який наближається, персонал своєчасно буде проінформований про резерв. Так потрібний столик буде зарезервований, а замовлення подане вчасно.

Термінова доставка

Порадувати своїх гостей ситним обідом, романтичною вечерею або суші-вечіркою можна і за межами ресторану. А доставка обідів в офіс - відмінне рішення для організації корпоративного харчування, коли щільний графік роботи просто не дозволяє викроїти час на відвідування закладу. За допомогою робочого місця Доставка Ви завжди зможете привезти гаряче і смачне замовлення вчасно. Продаж страв «на винос» збільшує оборот і залучає нових клієнтів. У той же час скорочуються витрати, оскільки вартість обіду в ресторані включає витрати на оренду приміщення, зарплату обслуговуючого персоналу та інші витрати.

Робоче місце «Доставка» — це:

Куди йдуть гроші?

Для того, щоб у крадіжок не було шансів, на підприємстві повинна бути чітка система контролю і ряд строго зафіксованих правил роботи.

По-перше, необхідно обов'язково розмежувати права користування аж до обмеження доступу до конкретних операцій. Наприклад, якщо касиру надати можливість роздруковувати Х-звіт, він завжди зможе звірити суму в касі «за фактом» з сумою продажів, а різницю забрати в кишеню. Або «злагоджена» робота в колективі породить схему, коли після друку гостьового чека його відміняють і видаляють частину позицій. Залишок ділять між офіціантом і касиром, або касиром і кухарем. У такому випадку досить заборонити друк пречеку повторно або делегувати цей обов'язок відповідальному співробітнику.

Другий і найпоширеніший спосіб розкрадань в ресторанах пов'язаний з прокаткою дисконтної карти. Знижкова карта може з'явитися у касира з різних причин. Її випадково забув гість на столі або менеджер завів на чуже ім'я - це вже неважливо. Що відбувається далі? Клієнт оплачує чек на повну суму, потім призначається карта і до каси потрапляє не вся сума. Для запобігання махінацій з дисконтом в «РестАрті» спеціально заборонено призначення дисконтних карт при оплаті чека. Ще один спосіб зловити злодія за руку - відеоконтроль. За наявності програмного продукту «РестАрт, редакція 3: Інтерфейс інтеграції. Електронна поставка» можна підключити системи відеоспостереження.

Перед придбанням рішення рекомендуємо ознайомитись з Консультації з вибору програм, Друк кодів УКТЗЕД для підакцизних товарів у РестАрт, Найкраща програма для паба, Як правильно оформити літні майданчики для кафе і ресторану, Як збільшити прибуток в кафе і ресторані, Як організувати послугу їжі на винос і з собою, Як відкрити своє кафе, Автоматизація фронт-офісу в ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування, Програма для управління доставкою з кафе і ресторану, Розподіл номенклатури по організаціям при друку гостьового рахунку (пречека) і чека

Збільшення кількості користувачів конфігурації для роботи з продуктом здійснюється шляхом придбання ліцензій на додаткові робочі місця та сервер для платформи, а також для самого рішення

Сервісне обслуговування

Підтримка користувачів програмного продукту здійснюється відповідно до правил надання сервісу ІТС "Лінія консультацій". Підтримка здійснюється за наявності діючого договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активним сервісом "ІТС Галузевий"

Додаткові послуги

Надання сервера та web-доступу в оренду