РестАрт, редакція 3: Офіціант

Вислів «неефективне обслуговування» в ресторанному бізнесі знайоме всім. Ви можете готувати найкращі страви від видатних кухарів, пропонувати велику винну карту, але якщо офіціант не проявить увагу, буде повільним і байдужим, загальне враження про заклад у відвідувачів погіршиться. Байдуже, що ви пропонуєте, тому що без гарного сервісу задовольнити гостя практично неможливо. Про погане обслуговування одного гостя можуть дізнатися сотні інших.

Як організувати якісну роботу офіціанта, раціонально використовувати робочий час і ефективно мотивувати персонал? Наше рішення - за допомогою надійної і сучасної системи автоматизації.

Модуль «Рестарт: Офіціант», який ми пропонуємо, - це інноваційна система для автоматизації фронт-офісу на підприємствах харчування.

Використання системи забезпечить:

Одна ліцензія — один POS-термінал

Програмний продукт «Рестарт: Офіціант» організовує додаткове робоче місце, автоматизуючи роботу:

Рішення може використовуватися в невеликих кафе, клубах, а також у великих мережах, розважальних і готельних комплексах або комбінатах харчування з великою кількістю точок продажів. Ви не обмежені у виборі місця установки: система стабільно працює на POS-терміналах з сенсорними моніторами, стаціонарних комп'ютерах або на мобільних пристроях з платформою Windows8 та вище (повна версія).

(*) Для планшетів під Android або iOs розроблено окремий додаток «Мобільний офіціант», доступне в мобільному магазині (Play Market або Apple Store).

Чек вище середнього

Перший крок до збільшення продажів - грамотно складений прейскурант. Залежно від концепції та формату закладу меню може бути великим або маленьким. Але важливо розуміти, що чим ширше асортимент страв, тим легше офіціантові урізноманітнити пропозицію, збільшуючи середній чек.

«РестАрт: Офіціант» — це:

Другий крок - нагадувати офіціантам про існування несамостійних страв, які можна додатково запропонувати до основних (соуси, сиропи, добавки і т.д.). Ці позиції дають можливість істотно збільшити первинне замовлення і підвищити задоволеність гостя. Ще популярним стало продавати «час». Йдеться в першу чергу про антикафе. «Рестарт» вміє сам прораховувати кінцеву вартість послуги, навіть якщо перші хвилини дорожче наступних.

«РестАрт: Офіціант» — це:

Третій крок - виховати у персоналу сильну мотивацію якісно працювати і збільшувати продажі. Початково офіціанта турбує тільки отримання чайових, тому необхідно його стимулювати і на збільшення обсягу продажів. Досить вивести основні фінансові показники на робочу область, як нагадування про особисті успіхи або як елемент конкуренції з іншими співробітниками.

«РестАрт: Офіціант» — це:

Офіціантові залишиться тільки ставити правильні питання.

Неправильне питання
«Ви гарнір будете?»
Правильне питання
«Вам рис або овочі-гриль?»

В результаті гості задоволені смачними і красивим стравами, проявленій увазі, а ресторатор - тому, що отримав додатковий прибуток.

Зі стажерів у професіонали

Новому співробітнику, особливо без досвіду роботи, складно освоїти всю специфіку ресторанного бізнесу. Необхідно швидко вивчити асортимент меню і правила обслуговування і одночасно працювати в напруженому темпі. Тому навчання роботі з програмою має бути миттєвим.

Для офіціанта був спеціально розроблений дружній інтерфейс:

Нові рекорди

Нехай ваші працівники змагаються один з одним, встановлюють нові рекорди, за які ви будете дякувати або преміювати.

Нелегко змінити звичку офіціанта, орієнтованого на прийом замовлень, а не на пропозиції! Ефективним методом підвищення мотивації є оцінка роботи шляхом підрахунку бонусів. Наприклад, за продаж «Американо», «Еспрессо» або «Капучіно» нараховується всього 1 бонус, а за «Айрішкофе» - вже 5. Так можна збільшити продажі по «неходовим» позиціях, новинкам, стравам від шеф-кухаря і т.д.

В системі преміювання також добре діє конкуренція між співробітниками. Наприклад, тому офіціанту, чия виручка вище всіх за місяць, можна подарувати безкоштовний обід на двох.

Крім мотиваційних систем, можна вдатися і до крайніх методів. Введення обмеження на мінімальну кількість страв в наборі: офіціант просто не зможе продати менше.

Під прицілом

Розрахунок з гостем - найпопулярніша операція для можливих комбінацій крадіжок або зловживань. Самостійний обман для офіціанта ускладнений, найчастіше в схемі беруть участь одразу кілька співробітників різного рівня, наприклад, офіціант + адміністратор, або офіціант + бармен, офіціант + кухар.

Існують класичні дії-застереження:

А за допомогою «РестАрт: Інтерфейс Інтеграції» можлива ще й інтеграція з системами відеоспостереження:

На відео, що транслюється з камер, накладається запис дій, які були зроблені в «РестАрт: Офіціант».

Ще один варіант виключити неправомірні дії у фронті - обмежити доступ до будь-яких операцій. Зазвичай офіціантові дають тільки право створення замовлення та друку гостьового рахунку. Повірте - цього досить! Скасування пречеків, призначення знижок повинен виконувати відповідальний співробітник, наприклад, менеджер залу. Рекомендуємо налаштувати на критичні операції ескалацію та делегування. При необхідності скасувати позицію адміністратору досить картою підтвердити видалення.

Головний біль роботодавця в будь-якій сфері - це запізнення. А для ресторанного бізнесу затримка навіть на 15 хвилин означає як мінімум непідготовлений зал на початку зміни і складність у розрахунку ставки офіціанта. У «РестАрт» шляхом прокатування карти або введення пароля співробітник реєструє свій прихід або вихід, що особливо актуально для підприємств, що використовують складну пропускну систему і безконтактні карти proximity.

Гаряче у гарячому вигляді, а холодне — у холодному

Сервіс - це невидимий товар, щоб його продати, потрібно трохи більше, ніж завчене меню, посмішка і побажання «Смачного!». Офіціантові необхідно в голові тримати безліч замовлень, вчасно подати, прибрати і обов'язково «налагодити контакт» з гостем, вгадати бажання і настрої.

Інструментом організації чіткої послідовності всіх бізнес-процесів як раз і служать програми для автоматизації. Тут механічну роботу повинна виконувати система, а турботою про гостей займатися людина.

Закріплення кожного замовлення\дозамовлення індивідуально за гостем вирішує одразу 2 завдання: дотримання порядку подачі і розподіл замовлення по гостям. Крім того, що кухарі знатимуть чергу приготування всіх страв і додаткові побажання, офіціанти зможуть контролювати і управляти замовленнями кожного гостя окремо: роздрукувати пречек, зробити перенесення і т.д. Якраз такий функціонал допоможе вибудувати чітку схему роботи.

«РестАрт: Офіціант» — це:

Контролювати процес приготування від моменту прийому замовлення до подачі його на стіл можна прямо через інтерфейс «РестАрт: Офіціант». Навпроти кожної позиції замовлення в online-режимі відображається її стан:

Навіть якщо блюдо було приготовано, але про нього забули в метушні, офіціантові прийде нагадування про готовність замовлення. 

Багато часу втрачається на марні спроби зібрати весь колектив в робочий час на планерці, проінформувати про спеціальні пропозиції, зміни цін. Все це ускладнюється, якщо заклад багаторівневий, з кількома залами і поверхами, а персонал працює за гнучкими графіками. Найшвидший і надійний спосіб донести інформацію до кожного - внутрішня розсилка повідомлень. Так ніхто не забуде про майбутній банкет, про новинки в меню і зміни у розкладі.

«Ефективне обслуговування» - це сервіс, який сам себе продає.

А ви готові до створення гарного сервісу?

Перед придбанням рішення рекомендуємо ознайомитись з Консультації з вибору програм, Друк кодів УКТЗЕД для підакцизних товарів у РестАрт, Найкраща програма для паба, Як правильно оформити літні майданчики для кафе і ресторану, Як збільшити прибуток в кафе і ресторані, Як організувати послугу їжі на винос і з собою, Як відкрити своє кафе, Автоматизація фронт-офісу в ресторанах, кафе та інших закладах громадського харчування, Програма для управління доставкою з кафе і ресторану, Розподіл номенклатури по організаціям при друку гостьового рахунку (пречека) і чека

Збільшення кількості користувачів конфігурації для роботи з продуктом здійснюється шляхом придбання ліцензій на додаткові робочі місця та сервер для платформи, а також для самого рішення

Сервісне обслуговування

Підтримка користувачів програмного продукту здійснюється відповідно до правил надання сервісу ІТС "Лінія консультацій". Підтримка здійснюється за наявності діючого договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активним сервісом "ІТС Галузевий"

Додаткові послуги

Надання сервера та web-доступу в оренду